«آمریکا؛ بیدار شو»؛ این کشتی تایتانیک به کوه یخ خورده و غرق خواهد شد!

ایالات متحده آمریکا که دست‌کم از زمان فروپاشی اتحاد شوروی، ادعای آقایی و سالاری بر جهان را دارد، از بحران مالی ۲۰۰۸ به این سو، به طرز فزاینده‌ای وخامت اوضاع عمومی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را تجربه می کند. علاوه بر افزایش شدت و عمق گسست اجتماعی در این کشور و فوران مسائل نژادی، از لحاظ اقتصادی هم این کشور با بیش از ۳۰ تریلیون دلار بدهی ملی، در معرض انفجار قرار دارد.

شواهد جالب زوال «عقلانیت جمعی» در آمریکا از زبان یک آمریکایی +عکس و فیلم
بدهی ملی آمریکا برگرفته از ساعت بدهی ملی ایالات متحده

در عین حال، با وجود تنگناهای مالی دولت فدرال در اداره کشور، اقداماتی کاملا سیاسی و توسعه‌طلبانه چون کمک ۴۰ میلیارد دلاری دولت جو بایدن به اوکراین، صدای سیاستمداران این کشور را هم درآورده است.

اخیرا مارجوری تیلر گرین، نماینده  جمهوری‌خواه ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان در نطق خود در کنگره با انتقاد شدید به کمک مالی ۴۰ میلیارد دلاری دولت بایدن، آن هم در حالی که به قول این نماینده بسیاری از مادران آمریکایی در تامین شیر خشک برای کودکان خود درمانده‌اند، دولت آمریکا را به ریاکاری و دروغ و سنگر گرفتن پشت شعارهای زیبا متهم کرد.

به عنوان یک مصداق نمادین، در حالی که سالانه حدود ۷۰۰ میلیارد دلار صرف هزینه‌های نظامی آمریکا می شود، کهنه‌سربازان این کشور در شرایطی بسیار سخت و تحقیرآمیز زندگی می کنند. مجله نیوزویک در نوامبر ۲۰۲۱ گزارش داد که دست‌کم ۳۷۰۰۰ کهنه سرباز ایالات متحده بی‌خانمان هستند.

شواهد جالب زوال «عقلانیت جمعی» در آمریکا از زبان یک آمریکایی +عکس و فیلم

شواهد جالب زوال «عقلانیت جمعی» در آمریکا از زبان یک آمریکایی +عکس و فیلم

شواهد جالب زوال «عقلانیت جمعی» در آمریکا از زبان یک آمریکایی +عکس و فیلم

اما ویدیویی از یک فعال رسانه ‎ای آمریکایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که او با ذکر مصادیق متعدد، نسبت به زوال «عقلانیت جمعی» در آمریکا هشدار دارد. سخنان این خانم آمریکایی از منظر جامعه‌شناسی بسیار قابل‌تامل است، چرا که این نوع افشاگری‌های از درون، معمولا درتصاویر «هالیوودی» ارایه شده در رسانه‌های جریان اصلی جای ندارند.

سخنان این فعال رسانه‌ای از این قرار است:

گویا چیزی شیطانی به آمریکا هجوم آورده است…همه چیز تغییر کرده و شبیه قبل نیست…ما تبدیل به ملتی شده‌ایم که عقلانیت جمعی خود را از دست داده است.

اگر یک مرد تظاهر کند که زن است، بقیه مجبور می‌شوند که با او در این تظاهر همراهی کنند

اگر روسیه در نتیجه انتخابات تأثیر بگذارد، خوب نیست. اما اگر (دهها میلیون) مهاجرین غیر قانونی نتیجه انتخابات را عوض کنند ایرادی ندارد.

اگر بایدن رئیس‌جمهور قبلی اوکراین را (بخاطر رسیدگی به پرونده اختلاس) تهدید کند ایرادی ندارد. اما اگر ترامپ درباره این تهدید تحقیق کند مجرم است.

کسانی که هیچ وقت صاحب برده نبودند باید به کسانی که هیچ وقت بردگی را تجربه نکرده‌اند برای بردگی مردم صدها سال گذشته غرامت بدهند.

کسانی که هیچ وقت دانشگاه نرفته‌اند باید سهمی از بدهی سنگین دانشجویانی را بپردازند، که برای تحصیل خود مجبور به اخذ وام شده‌اند.

منعی برای ورود مبتلایان به سل و فلج اطفال به کشور وجود ندارد. اما حتی سگها هم (هنگام ورود به کشور) برای کووید باید واکسینه شده باشند.

متخصصین و دانشمندان برجسته باید مراحل سختی را برای کسب مجوز ورود به کشور طی کنند. اما متجاوزین به نوامیس مردم و قاچاقچیان میتوانند فقط از روی مرز رد شوند، و از آن‌ها استقبال خواهد شد.

۵ میلیارد دلار صرف ساخت دیوار در مرزها کردن غیر قابل قبول است. اما ۱۵۰۰ میلیارد دلار خرج بهداشت مجانی مهاجرین غیرقانونی کردن ایرادی ندارد.

اگر برای ورود به دانشگاه تقلب کنید به زندان خواهید رفت. اما اگر در ورود به کشور تقلب کنید، میتوانید مجانی به دانشگاه بروید.

همان کسانی که ادعا میکنند «جنسیت زن و مرد» وجود ندارد، خودشان بر انتخاب رئیس‌جمهور زن اصرار میکنند.

ادعای ما این است که هر کشوری که سوسیالیست بشود فروپاشی میکند. اما خود ما داریم سوسیالیست میشویم.

عده‌ای از ما مسئول آنچه که قبل از تولد آن‌ها رخ داده هستند. اما عده‌ای دیگر حتی برای اعمال خودشان هم بازخواست نمیشوند.

مجرمین پس از دستگیری آزاد شده، و جرائم بیشتری انجام میدهند. اما اگر جلوی جرم را بگیری، حقوق بشر مجرمین را زیر پا گذاشته‌ای.

اگر درباره این دیوانگی هم حرف بزنی، تو را نژادپرست میخوانند.

کشتن قاتل مجرم گناه محسوب شده؛ اما کشتن جنین و نوزاد معصوم مجاز است.

دنیا وارونه شده است. حق را باطل میدانند و باطل را حق. امر به منکر میکنند و نهی از معروف…

این فعال رسانه‌ای سخنان خود را با این تعبیر به پایان رساند:

“آمریکا بیدار شو. این کشتی تایتانیک به کوه یخ خورده و غرق خواهد شد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا