اتحاد کاربران ایرانی علیه شرکت فیس‌بوک/ اینستاگرام اعتبارش را از دست داد + عکس

کاربران ایرانی در سالگرد ترور سردار شهید قاسم سلیمانی با انتشار هشتگ #انتقام_از_اینستاگرام کمپین پایین‌ترین امتیاز به این اپلیکیشن را در گوگل پلی راه‌اندازی کردند تا ارزش سهام کمپانی فیسبوک که اینستاگرام از زیرمجموعه‌های آن به حساب می‌آید، کاهش پیدا کند.

این کمپین که با توییت یکی از کاربران ایرانی آغاز شد، در تلاش است تا از طریق متحمل کردن شرکت فیسبوک به ضرر چند میلیاردی در پی کاهش امتیاز آن در گوگل پلی، مقامات فیس بوک را در قبال منع انتشار تصاویر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی وادار به عذرخواهی از کاربران ایرانی کند.

اتحاد کاربران ایرانی علیه شرکت فیس‌بوک/ اینستاگرام اعتبارش را از دست داد

گفتنی است پس از اقدام به کاهش امتیاز کاربران ایرانی امتیاز این اپلیکیشن در گوگل پلی تاکنون از ۴ به ۳.۵ کاهش یافته است.

کاهش امتیاز اینستاگرام همچنان ادامه دارد

امتیاز اینستاگرام در گوگل‌پلی در شرایط بی‌سابقه‌ای به زیر ۳ رسیده است.

آیا ثبت رتبه برای برنامه ها واقعا تاثیری دارد؟

یکی از معیار های اصلی برای رشد یک برنامه یا بازی در مارکت های داخلی و خارجی بالا بودن تعداد نظرات مثبت آن است.

این موضوع حتی تا آنجا مهم است که مشابه الگوریتم های جستجوی گوگل برای وب سایت ها، راه کارهایی برای برنامه ها هم وجود دارد که سازندگان برنامه هم باید کارهای خاصی برای افزایش بهینه سازی جستجو انجام دهند تا آمار دانلود برنامه شان بالا برود و رتبه بندی اپلیکیشن خود را بهبود ببخشند.

اما در این بین توجه به یک نکته هم ضروری است: امتیاز دهی به برنامه ها اگر به صورتی باشد که گوگل‌پلی آنها را اسپم تشخیص دهد، بی تاثیر خواهد بود. به‌عنوان مثال، درج عبارت تکراری در قسمت کامنت می‌تواند مصداق اسپم تشخیص داده شود. برای همین ضروری است که عبارت‌های تکراری درج نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا