سقف‌هایی که برای مستاجران گران است/ کاربران شبکه‌های اجتماعی: هوای مستاجرها را داشته باشید + عکس

در جلسه ستاد تنظیم بازار که اردیبهشت‌ماه امسال به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، سقف افزایش اجاره بهای مسکن نسبت به اجاره بهای سال ۱۴۰۰ ، در تهران حداکثر ۲۵ درصد، کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۲۰ درصد و سایر شهرها ۱۵ درصد به تصویب رسید.

اما خبرها حاکی از آن است که ظاهرا این مصوبه توسط موجران و بنگاه‌های مسکن رعایت نمی‌شود و نرخ اجاره‌بها افزایش بسیار بیشتری نسبت به آنچه توسط دولت اعلام شده داشته است.

در همین رابطه عبدالله اوتادی عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه نرخ اجاره در برخی از مناطق تهران تا ۳۰۰ درصد هم افزایش پیدا کرده‌است می‌گوید: در حال حاضر شاهد درخواست افزایش اجاره و ثبات رهن‌ها هستیم و بیشتر موجران به دنبال افزایش نرخ اجاره ماهانه هستند به طوری که قرارداد‌های ۱۰۰ میلیون رهن با ۳ میلیون اجاره به ۱۰۰ میلیون رهن با ۸ میلیون اجاره رسیده.

این افزایش قیمت اجاره‌بهای مسکن واکنش‌های فراوانی را از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

▪️ اجاره خونه ها طوری نجومی شده که آدم از خونه انتظار داره خودش تمیز بشه ٫ غذا درست کنه و بره نون بگیره و خریدها را انجام بده.
#اجاره_خونه
💬 reza

▪️ اجاره خونه طرف پارسال بوده سه و نیم
امسال صاحبخونه کرده ده تومن
گرونی افسار گسیخته درسته
اما توام شرف داشته باش خب یه مقدار بکش رو اجاره
ما باید خودمون به خودمون رحم کنیم
گناه داره اون مستاجر رو گنج نخوابیده
💬 موکاخانم

▪️ بنگاه املاک بودم بنده خدا اومد خونه رو بزاره اجاره گفت ۳۰۰ پیش ۵ تومن اجاره
بنگاهی چنان بالا پایینی میپرید که اروزن میگی میتونم تا ۷ هم اجاره بگیرم برات که نگو
آخر سر فایل کرد ۳۰۰ پیش ماهی ۷ تومن
#کاسبی_کثیف
💬 Moshtagh

اما در این میان صاحب‌خانه‌های منصفی هم هستند که در این شرایط اقتصادی وضعیت مستاجرها را درک کرده و هوایشان را دارند و یا به میزان اجاره‌بها اضافه نکرده و یا آن را به میزان اندکی افزایش داده‌اند.

▪️ هر بار که خبری دربارهٔ اجاره خونه می‌خونم به مستأجر خودم فکر می‌کنم که چند ساله بدون افزایش یا با افزایش ناچیز نشسته، و اینکه آیا می‌تونم اجاره رو طبق عرف منطقه اضافه کنم که ضرر (عدم‌النفع) نکنم و اینکه اگه تمدید نکنم با اون پول کجا می‌تونه خونه بگیره. خیلی سخته تصمیم گرفتن.
💬 ارسنجانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا