عصبانیت بانیان مشکلات موجود و پادوهای دولت روحانی از دولت رئیسی

روزنامه آرمان در مطلبی با عنوان «دولت راه خدمت بهترین ها را باز کند» به قلم «احمد شیرزاد» از اعضای طیف تندرو اصلاح طلب و نماینده مجلس ششم که به دلیل اظهارات مغایر با منافع ملی، رئیس وقت مجلس لقب «صدای رادیو اسرائیل» را به او داده بود، نوشت:«درست عمل کردن در لحظه بسیار مهم است. شاید دولت دیر هنگام متوجه می‌شود که چنبره مشکلات واقعی و جدی است. در واقع مثل حشره‌ای که در تار عنکبوت گیر کند دست و پا زدن گاهی اوقات باعث می‌شود که تار عنکبوت بیشتر به دست و پا بچسبد و آن را ببندد. اکنون بایستی با درایت این بندهایی که به دست دولت بسته شده را یکی‌یکی باز کرد و شاهد یک روند بهبود بود».

در ادامه این مطلب امده است:«در همان ابتدای کار، آقای رئیسی یک ژست‌هایی گرفت که از رده مدیر کل به پایین افراد ر ا بنا به تخصص می‌گماریم اما در عمل آنچه اتفاق می‌افتد اینکه این روند اصولگرا سازی دولت روز به روز ادامه پیدا می‌کند و هر جا که دستشان برسد و ببینند که جزو خودشان نیست زیر پایش را خالی می‌کنند تا تغییر کند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«البته احتمال زیاد دارد این مسائل مورد تایید آقای رئیسی هم نباشد اما مجموعه انحصارطلبی تاریخی که در بین اصولگرایان است و واقعا تصور می‌کنند که درهای آسمان باز شده و اینها به روی زمین ریخته شدند و مامور اصلاح امور هستند، این تصور خیلی مخرب است. باید راه به روی بهترین مدیران و نیروهای کشور باز شود که همه بتوانند خدمت کنند».

همکاران ملکه انگلیس در تهران دنبال چه هستند؟!/ شرق: دولت رئیسی به سمت پوپولیسم گام برمی‌دارد!

این فعال تندرو اصلاح طلب گویا نگران است که دولت بانیان مشکلات موجود را کنار بگذارد. این در حالی است که بانیان گرانی و حامیان دلالان و مخالفان خودکفایی، نباید جایی در دولت داشته باشند.

شیرزاد و همقطاران وی به هیچ عنوان صلاحیت حضور در دولت و دیگر نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز را ندارند. به این نمونه توجه کنید: احمد شیرزاد – آذر ۹۳- در میزگردی در دانشگاه تهران گفت: «هیچکس در ایران نمی‌داند که ما به چه دلیلی به مسیر هسته‌ای شدن پا گذاشته‌ایم و این امر دقیقاً به مانند ادامه جنگ بعد از آزادسازی خرمشهر بود در حالیکه برخی افراد شعارهایی مانند راه قدس از کربلا می‌گذرد را بیان می‌کردند… از این چاه (صنعت هسته‌ای) آبی در نمی‌آید، مگر اینکه برای برخی افراد نانی درآید. از سال ۸۲ تاکنون دریغ از یک لیوان آب برای کشور».

این در حالی است که رهبر معظم انقلاب- ۲۰ فروردین ۱۳۹۴- فرمودند:«مسئولین بدانند دستاورد کنونی هسته‌ای ما چیز باارزشی است؛ این را بدانند؛ به چشم کم‌ارزش و چیز سبک به آن نگاه نکنند. صنعت هسته‌ای برای یک کشور، یک ضرورت است. اینکه بعضی از روشنفکرنماها قلم بردارند و قلم بزنند که «آقا ما صنعت هسته‌ای را میخواهیم چه‌کار کنیم» این فریب است؛ این شبیه همان حرفی است که زمان قاجارها وقتی نفت کشف شده بود و انگلیسها آمده بودند میخواستند نفت را ببرند، اینجا دولتمرد قاجاری میگفت ما این مادّه‌ی بدبوی عَفِن را میخواهیم چه‌کار کنیم، بگذارید بردارند ببرند! این شبیه آن است. صنعت هسته‌ای برای یک کشور یک ضرورت است؛ هم برای انرژی، هم برای داروهای هسته‌ای که بسیار مهم است، هم برای تبدیل آب دریا به آب شیرین، و هم برای بسیاری از نیازهای دیگر در زمینه‌ی کشاورزی و غیر کشاورزی. صنعت هسته‌ای در دنیا، یک صنعت پیشرفته است، یک صنعت مهم است».

یکی از کاربردهای صنعت هسته ای، تبدیل آب دریا به آب شیرین است. در حقیقت از گرمای رآکتور هسته‌ای یا برق تولیدشده از آنها در روند شیرین کردن آب استفاده می شود. این تأسیسات می‌توانند هم به طور اختصاصی برای شیرین کردن آب ساخته شوند و هم شیرین کردن آب به عنوان کاربرد دوم آنها در کنار تولید برق محسوب شود.

طیف تندرو اصلاح طلب در تیرماه سالجاری نیز با هجمه به حاکمیت، در مسئله قطعی سراسری برق، خود را شاکی جا زده و فریاد وامصیبتا سر داد.این در حالی است که بی‌برقی‌هایی که در بهار و تابستان سالجاری دامن مردم ایران را گرفت، زنده‌کننده همین مرثیه بزرگ در اذهان عمومی است. مرثیه‌ای به نام «مخالفت با انرژی هسته‌ای» و محروم‌سازی کشور از صنعتی پیشرو که نه‌تنها می‌توانست روشنایی چراغ خانه‌های ایرانی را تا همیشه تضمین کند، بلکه می‌توانست موتور محرکه بسیاری از صنایع دیگر شده و رشد اقتصادی چشمگیری را برای کشور به ارمغان بیاورد.

همچنین در ماههای گذشته افراطیون اصلاح طلب با پاک کردن صورت مسئله، خود را حامی اصلی کشاورزان اصفهانی جا زدند. این در حالی است که این طیف با هجمه به صنعت هسته ای و محروم کردن کشور در بهره مندی از فواید صنعت هسته ای، موجب ظلم به مردم و از جمله کشاورزان عزیز کشورمان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا