قطع یارانه برق پر مصرف‌ها +فیلم

به گفته حائری، طبق بند یک تبصره ۸ قانون بودجه ۱۴۰۰، قرار است مشترکانی که بالای الگو، مصرف کنند به آن‌ها یارانه برق پرداخت نشود. الگوی مصرف، میزان انرژی مصرف شده مشترکان طی یک ماه است که البته مصرف ۷۵ درصد مشترکان زیر الگوی مصرف، است و همچنان به آن‌ها یارانه تعلق خواهد گرفت.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو می‌گوید، مشکل قطعی برق در تابستان این بود که نیروگاه‌های ما ظرفیت گرما و خشکسالی بی سابقه را نداشتند و همچنین ما نیروگاه آبی نداشتیم. بنابراین نیروگاه‌های حرارتی پاسخگوی این میزان مصرف نبودند.

بخش عمده تولید برق در کشور توسط برق خصوصی انجام می‌شود. در واقع دولت برق را از بخش خصوصی خریداری می‌کند و در اختیار مردم قرار می‌دهد.

در زمان گرم سال کسانی که در مقایسه با سال گذشته یا کمتر از الگوی مصرف، برق مصرف کنند، به مقدار صرفه جویی شده یا ۲ برابر مقدار برق تامین شده به آن‌ها پاداش تعلق می‌گیرد.

در تابستان امسال به دلیل افزایش مصرف برق، قطعی‌هایی را در بخش خانگی و صنعتی کشور شاهد بودیم، در پی این موضوع الگوی جدیدی از نحوه محاسبه هزینه برق مصرفی در قبوض جدید منتشر شد که از ابتدای بهمن امسال، اجرا می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا