مردم درباره حواشی «کن» چه گفتند/ چه صبری داری ای خاک…ای وطن…

فیلم سینمایی «عنکبوت مقدس» که در ضدیت با جامعه ایرانی و مقدسات آن ساخته شده است، جایزه بهترین بازیگر زن را از هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن دریافت کرد. طی هفته گذشته که اخبار و تحلیل‌های مختلفی درباره این جایزه در گروه هنر و رسانه منتشر شد، مخاطبان زیادی همدلانه پای این اخبار و متن‌های منتشر شده کامنت گذاشتند و یک صدا به نقد آن پرداختند. به همین بهانه، نظرات مخاطبان خبرگزاری فارس نسبت به این موضوع مقوله‌بندی شده و برخی از مهم‌ترین آن‌ها را مرور می‌کنیم.

*  عشق به علی ابن موسی الرضا(ع)

-خدایا این به اصطلاح سلبریتی‌ها چی فکر میکنن ما که قبولشون نداریم عشق فقط آقا علی ابن موسی الرضا آقا برساحت مقدس شما که غلط کردند خدشه‌ای وارد کنند که نشده وجود پاک و نورانی شما بالاتر از این حرف عده‌ای خس و خاشاک بتوانند دست درازی کنند که ضربه‌ای خدایی نکرده وارد شود ولی بر پیکر غیرتمند شیعیان علی ضربه زدند و آرام نخواهند نشست دشمن بداند ما مثل قوم شما نیستیم که هنوز پایشان از آب نیل خشک نشده بود دلشان خدای دیگری خواست ما تا زنده هستیم عاشق اهل بیت عصمت و طهارت هستیم و این را در نگاه تمام مردان و زنان غیور ایرانی خواهید دید با تمام سختی‌ها و تحریم‌ها عشقمان به ولایت و امامت کم نخواهد شد عشق فقط حضرت محمد صلی‌الله علیه وآله وسلم و خاندان پاک ومطهرشان یا علی.

-من دلم فقط به حال یک چیز میسوزه اونم بی‌احترامی به امام رضا(ع).

-همه پروفایل‌ها و استوری‌ها در تمامی شبکه‌های اجتماعی. از اینستا تا فیس بوک و واتساپ و وایبر بیشتر شبکه‌هایی که بین‌الملل هستن به نام امام رضا تغییر کنه. تا مشت و تو دهنی محکمی بشه به رتیل صفتان غربی. همه باهم هفته کرامت از امروز تا تولد امام رضا، همه پروفایل‌ها به اسم امام رضا.

من افتخارم می‌کنم یک ایرانی مسلمان و شیعه دوازده امامی هستم. افتخار می‌کنم ریشه در خاکی مقدس دارم که سجاده دلباختگانی چون باکری، عباس دوران، شیرودی، کشوری، میرزا کوچک خان و هزاران لاله گلگون هست. و رد پای عزیزانی چون سردار دل‌ها شهید عزیزمان حاج قاسم سلیمانی. توی کوچه پس کوچه‌های شهرهامون به جا مانده.  افتخار می‌کنم که رهبرم سید علی خامنه‌ای است. جدای از تمام مسائل سیاسی، اختلاف بین جناح‌ها، گرانی و هزاران هزار مشکل دیگه. افتخار می‌کنم که ریشه در خاکی دارم که عزیزان خدا در آنجا خانه دارند. و هربار برای عقده گشایی و گله روزگار به پابوس اون عزیزان میرم و سر بر شانه‌های آنها می‌گذارم و دلی سبک می‌کنم. مثل حضرت معصومه، امام عزیز دلمان، امام رضا خورشید قلبمان و مسجد جمکران.

دیشب به سرم باز هوای دگر افتاد/ در خواب مرا سوی خراسان گذر افتاد/ چشمم به ضریح شه والا گهر افتاد/ این شعر همان لحظه مرا در نظر افتاد/ با آل علی هرکه درافتاد، ورافتاد.

* دریافت مالیات از سلبریتی‌ها

ـ به این سلبریتی‌ها نگویید هنرمند، سلبریتی یعنی بازیگر، سلبریتی‌ها هیچ ارتباطی به هنر ندارند.

ـ آخه یکی نیست بگوید شما خودتان و پدر مادرانتان همه توی ایران بزرگ شدید، بعد با چنین فیلم‌هایی فقط به خاطر پول آبروی خودتان و کشورتان را می‌برید؟

ـ باید مالیات بالا از سلبریتی‌ها گرفته شود تا با دشمن همسو نشوند و علیه ادیان و انبیاء فیلم نسازند.

ـ‌ بی‌صبرانه منتظریم. دیگر بس است خوردن و مالیات ندادن، بس است نمک خوردن و نمکدان شکستن.

ـ کارگر و کارمند تا قران آخر مالیاتش اول گرفته میشود بعد حقوقش داده میشود، بعد خائنان وطن و مزدوران بیگانه مالیاتی نمی‌دهد.

ـ سلبریتی‌ها برای تمدید گرین‌کارتشان از آبروی ما مایه می‌گذارند و ایران و ایرانی را بدبخت جلوه می‌دهند.

ـ اصلا نمی‌دانم آنان چه حقی دارند که این فیلم را ساخته‌اند. آنقدر دیده نشده‌اند و عقده دیده‌شدن دارند که تن به هر کاری می‌دهند. پستی و شرارت تمام وجودشان را گرفته و به حکم قرآن آنان «صم بکم عمی فهم لا یرجعون». دلشان سیاه و تاریک است و آیا نمی‌دانند که بازگشت همه به سوی اوست؟!

ـ بازیگرها و سلبریتی‌های غربی، میلیاردها دلار و یورو برای کشورشان ثروت ایجاد می‌کنند و سلبریتی‌های ما هزینه‌سازی برای بدنامی و سیاه‌نمایی!

* جایز‌ه‌ای بی‌ارزش

ـ گاهی فیلمساز مشکلی در اجتماع را نقد می‌کند که اصلاً بد نیست، گاهی ما فیلمی از مشکلات می‌سازیم و جامعه هدف ما منتقدان غربیست و آن را در جشنواره خودمان هم به رقابت نمی‌گذاریم، واقعا به چه قیمتی؟ به قیمت جایزه گرفتن؟

ـ چه قدر بدبخته این خانم امیرابراهیمی که فکر می‌کند به خاطر خودش و بازی‌اش جایزه گرفته است.

ـ اگر به جای این خانم بازیگر یک چوب هم می‌گذاشتند که علیه ملت ایران و مقدسات آن‌ها بازی می‌کرد، باز هم جایزه را می‌گرفت.

ـ به حال بشریت امروز باید گریست. باید گریست که ما حتی در کشورمان انسا‌ن‌هایی مثل همین خانم امیرابراهیمی تربیت می‌شوند که پشت به اعتقادات مردمش می‌کند و فیلمی را بازی می‌کند که مردم کشورش روی آن تعصب دارند.

ـ چه زیبا گفت: دلگیر مباش از مرغانی که نزد تو دانه خوردند و نزد همسایه تخم گذاشتند، ایمان داشته باش روزی بوی کبابشان به مشامت خواهد رسید.

ـ اگر کسی وطنش را دوست داشته باشد صرفاً جدا از دین هیچ وقت نباید به ملت و مملکت خود پشت کند و برای منافع خود آنها را به باد انتقاد گیرد.

ساخت این گونه فیلم‌ها با قصد معرفی دین اسلام شیعی به عنوان یک دین خشن به دنیا است، امیدوارم تیرشان به سنگ بخورد. بازیگران و کسانی که از این‌ها حمایت می‌کنند نباید در سینمای ایران حضور داشته باشند.

* سینما و نمایش بدبختی و فلاکت 

ـ غربی‌ها دنبال فیلم‌هایی هستند که نشان از بدبختی و فلاکت در جامعه ما باشد، تا ملت ما را جهان‌سومی معرفی کنند.

ـ عموم فیلم‌‌های ایرانی که جایزه می‌گیرند مرتبط با بدبختی ماهاست. برای جایزه‌هایی که برای فیلم‌هایمان می‌گیریم خوشحال نشویم.

ـ تمام جوایزی که امثال اصغر فرهادی گرفتند بخاطر سیاه‌نمایی از ایران بود.

ـ آن‌ها گسل‌های ملی-مذهبی رو هم در ایران با ساخت فیلم‌هایی مثل عنکبوت مقدس فعال می‌کنند؛ در واقع روی دیگر ترور سخت نخبه‌های ایرانی توسط سرویس‌های غربی، این جشنوار‌ه‌هایی است که پشت پرده آ‌نها سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه قرار دارند.

-همین آلمان و فرانسه که در ساخت فیلم عنکبوت مقدس همکاری کردند، در زمان جنگ ۸ ساله به صدام سلاح شیمیایی دادند، صدام هم با سلاح شیمیایی هزاران کرد عراقی و ایرانی و سربازان ایرانی را قتل عام کرد. حالا اگر یک ایرانی فیلمی بسازد که در آن به نقش آلمان و فرانسه در تجهیز صدام به سلاح شیمیایی اشاره کند، آیا در جشنواره کن می‌تواند شرکت کند؟ آیا جایزه می‌دهند؟ اگر یک ایرانی فیلمی بسازد درباره خون های آلوده به ایدز که فرانسه به ایران داده بود، آیا اجازه پخش این فیلم را در جشنواره کن می‌دهند؟ آیا جایزه می‌دهند؟ هرگز!

ـ آمریکا به ده‌ها کشور حمله کرده و میلیون‌ها نفر را قتل عام کرده است، مثل عراق و افغانستان ولی به سینمای هالیوود نگاه کنید که چطوری از سربازان آمریکایی که قاتل و متجاوز هستند، چهره‌ای قهرمانانه می‌سازد!

* بیگانه پرستی

-هربار به این کشور خیانت شد و کشور عقب افتاد چندتا ایرانی با دشمن خارجی همکاری کردن. این کشور از خودی بیگانه پرست ضربه‌های بسیار سنگینی خورده. این سلبریتی‌ها اونقدر دربرابر غرب خودباخته و ضعیف‌النفس هستن که برای یه جایزه سند و قباله کل کشور رو دو دستی به اجنبی تقدیم میکنن. فقط قیافه‌های این دلقک‌های ندید بدید رو روی فرش قرمز نگاه کنید. نیش‌های تا بناگوش باز و چهره‌هایی که ذلت و حقارت برده‌گانی را ماند که اربابان حاکم بر آنها از روی ترحم به یک مهمانی دعوتشان کردن.

-من از غربی‌ها که به روش‌های مختلف دشمنی شان را نسبت به ایران و ایرانی نشان داده و می‌دهند و از جیره خواران آنها از رسانه‌های تصویری و سلبریتی‌هایی که ساخته غربی‌ها برای جهت دادن به تفکر مردم هستند ناراحت نیستم چون کار دشمن دشمنی هست و من هم از دشمنان متنفرم. ناراحتی من از برخی از مردم کشورم هست که با اینکه این نشانه‌های دروغ و نفاق را می‌بینند ولی همچنان دلبسته غربی‌ها و رسانه‌های آنها هستند و راحت بر موج دشمن سوار می‌شوند.

* پیشنهاد ساخت فیلم درباره هولوکاست

ـ از فیلمسازان کشور درخواست شود که درباره دروغین بودن هولوکاست فیلم بسازند و در جشنواره‌های داخل کشور به سازندگان آن جایزه بدهند تا تاوان گستاخی فیلم موهن عنکبوت مقدس باشد.

ـ یک فیلم قوی با کارگردانی خیلی خوب در رابطه با جنایات فرانسوی در طول تاریخ بسازید یا خرافه‌پراکنی‌ها و فسادهای اخلاقی که در این کشور رواج دارد.

ـ الان توی فرانسه یک‌سری از بازیکنان آفریقایی که از کمپین همجنس‌گرایی حمایت نکردند ـ فقط حمایت نکردند ـ به جرم چی‌چی هراسی میخواند دادگاهی شوند! آن وقت ما هیچ واکنش درخوری به اسلام‌هراسی ـ با قصد نفرت آفرینی علیه مسلمانان ـ نشان نمی‌دهیم.

ـ مگر آلمان فیلم را تأمین مالی نکرده؟ جلوی سفارت آلمان یک نماد یادبود در مذمت جنایات آلمان نازی بگذارید تا هر کسی از آنجا رد می‌شود، با تاریخ پر افتخار المان آشنا شود.

 ـ دشمن ابزارهای خود را دارد و از آنها علیه‌مان استفاده می‌کند. اگر می‌توانیم ابزارهای‌مان را برای دفاع واقعی یا بسازیم یا تقویت کنیم.

ـ یک فیلم مستند درباره جشن‌پاره کن و بازیگران معلوم‌الحال بسازند که دوبله انگلیسی هم شود.

ـ از سازمان هنری رسانه‌ای اوج یا هر نهاد دغدغه‌مند دیگر خواهش می‌کنم یک فیلم جذاب درباره ماهیت جشنواره کن بسازد.

ـ دشمن بداند ما مثل قوم شما نیستیم که هنوز پایشان از آب نیل خشک نشده بود دلشان خدای دیگری خواست. ما تا زنده هستیم عاشق اهل بیت عصمت و طهارت هستیم و این را در نگاه تمام مردان و زنان غیور ایرانی خواهید دید، با تمام سختی‌ها و تحریم‌ها عشقمان به ولایت و امامت کم نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا