واکسن ایرانی امیکرون را ۲۹ روزه ساختیم

عارف نوروزی پیش از ظهر سه‌شنبه در مراسم بهره‌برداری از فاز نهایی بزرگترین کارخانه تولید واکسن غرب آسیا و تولید ۶۰ میلیون دز واکسن برکت که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بنا بر رسالت خطیر اجتماعی خود از بدو بروز بیماری کرونا مجموعه‌ای را با محوریت و مدیریت و هدایت دکتر مخبر راه‌اندازی کرد.

وی بیان کرد: ستاد اجرایی در لحظات و روزهای دشوار پای کار بود و از مشکلات نبود ماسک تا کمبود دارو و … را با مجاهدات‌های فراوان رفع کرد، تلاش و کوشش عزیزان این مجموعه و اقدامات گسترده را آنها را نمی‌توان توصیف کرد.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه در هر صحنه‌ای هستیم باید کار را به اتمام برسانیم، تصریح کرد: نهایتاً در زمینه واکسن کار آغاز شد وقتی خبر مربوط به موفقیت واکسن در ایران منتشر شد، آمریکا و دشمنان از هیچ کوششی برای جلوگیری از نقل و انتقال پول و ممانعت از ورود دارو به کشور و مواد اولیه دریغ نکردند.

وی با بیان اینکه با تکیه به جوانان نخبه و مسئولان فداکار در ستاد فرمان امام (ره) به موفقیت رسیدیم و رفتار دشمنان خللی در کار ما ایجاد نکرد، خاطرنشان کرد: امروز به نقطه‌ای رسیدیم که ۶۰ میلیون دز واکسن تولید شد.

نوروزی با بیان اینکه دشمنان تا توانستند کارشکنی کردند تا نتوانیم واکسن را در زمان‌بندی مشخص به دست مردم برسانیم، گفت: با جنگ اقتصادی مواجه هستیم و بی‌رحمی دشمنان را در جای جای دنیا عراق، سوریه، لبنان، یمن و افغانستان مشاهده کردیم.

وی بیان کرد: بحث حقوق بشر برای دشمنان شوخی است، آنان برای شکست ما از هیچ کوششی فروگذار نکردند اما به یاری خدا و تلاش همکاران به هدفمان رسیدیم.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصریح کرد: از وقتی سویه امیکرون وارد کشور شد تا وقتی واکسن تولید شد ۲۹ روز طول کشید.

ظرفیت تولید سالانه ۴۰۰ میلیون دز واکسن برکت ایجاد شد

نوروزی خاطرنشان کرد: امروز کشور ظرفیت آن را دارد تا در مقابل هر ویروسی مقابله کند و این امکان را داریم که ماهانه ۳۰ میلیون و سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون واکسن تولید کنیم.

وی با بیان اینکه توان آن را داریم تا به کشورهای هدف صادرات انجام شود، گفت: فعالیت‌های دیگر دارویی را نیز به صورت گسترده انجام می‌دهیم اما دشمن نمی‌تواند تحمل کند و به توطئه‌های خود علیه ایران ادامه می‌دهد.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بیان کرد: در این دو سال با تلاش و همت همکاران توفیقات بزرگی کسب کردند و نتایج و دستاوردهای بزرگی از جمله اولین تولید کنند ه داروی ضدکرونای رمدسیویر در ایران، داخلی‌سازی دستگاه‌های اکسیژن‌ساز، تولید انواع کیت تشخیص کرونا و… را کسب کردیم.

وی تصریح کرد: در مدت ۲۳ روز توانستیم بزرگترین کارخانه تولید ماسک در غرب کشور را با ظرفیت تولید روزانه ۵ میلیون ماسک راه‌اندازی کنیم.

نوروزی تصریح کرد: امسال با تولید ۶۵ دارو جدید داخلی‌سازی شد و با تولید مواد اولیه دارویی ۲۰۵ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور به دست آوردیم.

وی خاطرنشان کرد: تولید ۶ آنزیم مورد تحریم و اتمام کارخانه واکسن ضد سرطان دهانه رحم از دیگر اقدامات ستاد فرمان امام (ره) در گروه دارویی برکت اجرا شد.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) متذکر شد: حتی یک ریال از انتفاع تولید دارو را برای غیر فعالیت‌های سلامت هزینه نخواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا