وقتی اصلاح طلبان چاقوی تکفیری ها را تیز می کنند

«مسیح مهاجری» فعال اصلاح طلب و از حامیان دولت روحانی در یادداشتی در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: «ساحل دریاچه خلیج فارس تهران و میدان آزادی و میدان انقلاب به نمایشگاه انواع چهره‌های افغانی تبدیل شده‌اند… در سال تحصیلی جاری ۶۰۰ هزار دانش‌آموز افغان در مدارس دولتی ما حضور دارند و پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال تحصیلی آینده به بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برسد.»

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «عده‌ای نیز همراهی فداکارانه مجاهدان افغان با رزمندگان ایرانی در دفاع مقدس و در دفاع از حرم را بهانه قرار می‌دهند و هرگونه اقدام برای برخورد صحیح با خلافکاران و تروریست‌های طالبان را زیر سؤال می‌برند. یکی از ترفندهای اصحاب تطهیر نیز اینست که مخالفین «سیاست تطهیر» را به طرفداری از جنگ علیه طالبان متهم می‌کنند. آگاهان می‌دانند که این حناها رنگی ندارند و تلاش اصحاب تطهیر برای درست جلوه دادن سیاست شکست‌خورده‌شان به جائی نخواهد رسید.»

وقتی اصلاح‌طلبان چاقوی تکفیری‌ها را تیز می‌کنند/ اعتراف دیرهنگام؛ «امضای وزیر خارجه آمریکا تضمین نیست»

این روزها مردم ایران و افغانستان و شیعه و سنی، ضمن محکومیت شدید اقدام جنایتکارانه عوامل تکفیری در حرم امام رضا(ع)، بر وحدت میان دو کشور همسایه ایران و افغانستان و همچنین وحدیت میان شیعیان و اهل تسنن تاکید کرده اند.

با اینحال بخشی از جریان اصلاح طلب و رسانه های منتسب به این طیف، دقیقا در پازل دشمن بازی کرده و با دمیدن بر تنور تفرقه افکنی، در حقیقت چاقوی عناصر تکفیری را تیز می کنند. متاسفانه اظهارات بخشی از جریان اصلاح طلب آلوده به تفکرات نژادپرستانه و غیرانسانی است.

طیف تندرو اصلاح طلب هیچگاه به نقش دشمن در این مواقع توجه نکرده و آن را سانسور کرده و به خودزنی روی می آورند. برای نمونه «عباس عبدی» از فعالین تندرو اصلاح طلب در توئیتی نوشته است: «یکی از درس های جنایت مشهد این است که تعیین تکلیف کردن برای افکار دیگران و صدور حکم تکفیر و ارتداد و نیز اجازه مجازات خودسرانه در انحصار هیچ گروهی باقی نمی ماند و دیر یا زود دیگرانی هم پیدا می شوند که با این منطق دست به قتل بیگناهان بزنند.»

گویا آقای عبدی و همفکران وی از مجازات اشخاصی همچون «عبدالمالک ریگی» ناراحت و دلخور هستند. ریگی همان شخصی است که جنایات متعددی علیه مردم ایران مرتکب شد و اتفاقا همین شخص از جریان فتنه در سال ۸۸ نیز دفاع کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا