چرا می گوییم افراطیون اصلاح طلب «سانسورچی های ماهری» هستند؟

روزنامه سازندگی در مطلبی با عنوان «افول دانشگاه» به قلم «احمد زیدآبادی» از افراطیون اصلاح طلب و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ نوشت:«محرومیت دکتر محمد فاضلی از ادامه تدریس در دانشگاه و مواردی مشابه آن، بار دیگر واکنش نیروهای سیاسی و اهل اندیشه را به وضعیت دانشگاه های کشور برانگیخته است».

در ادامه این مطلب آمده است:«واکنش ها سطوح متفاوتی دارند. برخی مسئله را به خواست “حاکمیت یکدست” برای پاکسازی محیط های علمی از صاحبنظران منتقد نسبت می دهند و برخی دیگر نیز آن را سوژه منازعات سیاسی روزمره جناحی قرار داده اند».

حامیان «دیپلماسی التماسی» از زبان مذاکره چیزی می‌دانند؟!/ به اعتراضات خیابانی فرصت دهید تا تکمیل شود!

در روزهای اخیر رسانه های اصلاح طلب و فعالین این طیف فریاد وامصیبتا سر داده اند که «چه نشسته اید؛ حاکمیت یکدست در حال پاکسازی محیط های علمی و دانشگاه ها از صاحبنظران منتقد است»! اما آیا این ادعا، واقعیت دارد؟! پاسخ منفی است.

براساس اخبار منتشر شده، محمد فاضلی به صورت پیمانی در دانشگاه شهیدبهشتی فعالیت داشته و باید براساس آئین‌نامه‌های جذب، در یک بازه زمانی مشخص شرایط تمدید فعالیت خود را از منظر عمومی، آموزشی و پژوهشی فراهم می‌کرد، اما براساس آنچه مسئولان دانشگاه شهیدبهشتی می‌گویند وی در پایان دوره پیمانی، امتیازات قانونی ادامه خدمت را کسب نکرده و بر همین اساس اعضای هیات جذب، تمدید همکاری او با دانشگاه را تائید نمی‌کنند.

در حقیقت براساس اطلاعیه دانشگاه، برخلاف آن چیزی که اصلاح‌طلبان مدعی هستند تصمیم دانشگاه شهیدبهشتی برای عدم همکاری با فاضلی هیچ ارتباطی با دولت و همچنین ارتباطی با تصمیم حاکمیت ندارد.

اساتید دانشگاه معتقدند که طیف تندروی اصلاح طلب صرفا به دنبال اهداف قبیله ای و حزبی در این مسئله است و هدف این طیف آن است که در قضیه همسان سازی اساتید، یک جریان صنفی منسجم را علیه دولت و وزارت علوم فعال کند.

لازم به ذکر است که مدیران دانشگاه شهید بهشتی که منصوب دولت روحانی هستند،عذر محمد فاضلی را خواسته اند. البته فاضلی با صراحت اعلام کرد که دولت سیزدهم نقشی در این ماجرا ندارد.

افراطیون اصلاح طلب سانسورچی های ماهری هستند. این طیف نه تنها با دروغ، دولت و حاکمیت را متهم می کند بلکه با شعبده بازی از یکسو میراث شوم دولت روحانی را غیب می کند و از سوی دیگر اقدامات مثبت دولت سیزدهم را نادیده می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا